Naše Frýdecko Místecko - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C

přihlášení registrace
Středa 21. Dubnasvátek má Alexandra
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

ZOO má tygříky. Jsou to tygřice

Zoo Ostrava má obrovský důvod k radosti. Narodily se tam dvě tygří slečny, a to rodu ussurijského. Vzácnost si mohou prohlédnout už i návštěvníci.

Malé tygřice se mají k světu.
Malé tygřice se mají k světu. - foto: archiv ZOO

Mláďata se ostravské samici tygra ussurijského Maji narodila letos 4. června. Maja do ostravské zoo přišla v roce 1999 z petrohradské ZOO. Otcem mláďat je samec Xeron, který se narodil v pražské zoo v roce 1998 a do Ostravy přišel rovněž v roce 1999. Od tohoto páru se doposud podařilo odchovat čtyři mláďata. „Období páření je u tygrů jediné období, ve kterém se samec se samicí setkávají, protože jinak žijí samotářským způsobem života. Také v naší zoo jsou Maja s Xeronem spolu pouze v období námluv. Délka březosti se u tygrů ussurijských pohybuje okolo 100 až 105 dnů," popsal mluvčí ZOO Stanislav Derlich. Jelikož je výchova mláďat záležitostí matky, zůstane samec Xeron oddělený, což odpovídá přirozenému způsobu života tygrů v přírodě.Tygr ussurijský je vůbec největší kočkovitou šelmou světa (dospělí samci mohou vážit až 300 kg) a je dnes bohužel zejména díky pytláctví na pokraji vyhubení. Obývá již jen zlomek svého původního areálu na Dálném východě (početní stavy jsou v přírodě odhadovány na 350 kusů), počet tygrů ussurijských chovaných v zoologických zahradách tak již dnes převyšuje jejich počet v přírodě. Chov tygrů v evropských zoologických zahradách řídí koordinátor chovu, který mimo jiné rozhoduje také o přesunech jednotlivých zvířat ke geneticky vhodným partnerům. „V rámci mezinárodní spolupráce se přesuny zvířat mezi zoo uskutečňují zcela zdarma," prozradil mluvčí.

1 fotografií
Tygr nebo tygřice? Je to jasné. Je to slečna. A ta druhá taky.

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Ostravský doubledecker Scania. Foto: DPO

Doubledeckery pojedou i na běžné lince

Vydáno 12.10.2020

Novou ostravskou atrakcí budou patrové autobusy Scania. Zatím pojedou na normální lince, od příštího roku budou vozit cestující do zoologické zahrady.

Městská jatka se mění v galerii. Foto Jiří Novák

Přestavbu městských jatek prodraží kontaminovaná půda

Vydáno 12.10.2020

Přestože vedení Ostravy tvrdí, že přestavba jatek postupuje podle harmonogramu, připustilo, že se prodraží. Stavebníci totiž narazili na kontaminovanou půdu.

Přestavba smyčky a výstavba nového parkoviště - v pravé části snímku. Foto: J. Novák

Nové parkoviště v Přívoze lidé kritizují

Vydáno 27.9.2020

Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2008 23:16
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:9.7.2008 20:27
  • Autor:Pavla Fucimanová
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Frýdecko Místecko
Pavla Fucimanová
2GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

Pasivní dům Milana Malého v Ostravě-Plesné

Pasivní dům = levné a zdravé bydlení s vysokým komfortem

Milan Malý bydlí se svou rodinou v Ostravě-Plesné v pasivním domě. Vysvětlil, v čem se liší od běžného rodinného domu.

''Zákonné minimum 35 miliónů za škody na zdraví či případné úmrtí nemusí stačit,“ varuje Václav Runštuk z Koope rativy.

Zvyšte si limity povinného ručení. Ty staré vám už nemusí stačit

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Kandidát na senátora za frýdek-Místek MUDr. Martin Adamec.  Foto: Ivan Korč

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Lídr Našeho Města Marek Šimoňák. Foto: Ivan Korč

Ředitel gymnázia a lídr Našeho Města F-M Marek Šimoňák: Obnovíme důvěru v magistrát

Kandidátku hnutí Naše Město Frýdek-Místek vede do komunálních voleb středoškolský učitel, ředitel gymnázia, historik a cyklista Marek Šimoňák.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Frýdecko Místecko

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
FM 6/2017

Archiv tištěného vydání

  • FM 6/2017
  • FM 1-2/2017
  • FM 12_2015
  • FM 11_2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz