Naše Frýdecko Místecko - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C

přihlášení registrace
Úterý 20. Dubnasvátek má Marcela
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Sportovci zvládli adrenalin a bojovali jak o život

Pod Lysou horou v Beskydech se včera konal další ročník Adrenalin Cupu. Závodu, při kterém si sportovci sáhnou až na dno svých sil. A který nemá obdoby nikde v České republice.

Bikeři museli na závěr přebrodit divokou a studenou řeku.
Bikeři museli na závěr přebrodit divokou a studenou řeku. - foto: Robert Mročka

Hlavní děj se odehrával na Ostravici na tamním hřišti. Tam se konal doprovodný program, lidé si užívali všech atrakcí, které pro ně pořadatelé připravili. A z tohoto místa také začal štafetový závod borců. Na startu se sešlo 54 čtyřčlenných týmů. Jako první vyrazili běžci. Cíl? Žádné troškaření. Běželo se na královnu Beskyd Lysou horu. Tam si převzali štafetu paraglidisté, kteří se snažili doletět zpět na Ostravici na hřiště. To ale bylo velice těžké. Foukal totiž silný vítr. „Skákal jsem proti větru. Bylo to dost o hubu. V jednu chvíli jsem se bál, že nedoletím. Táhlo mě to za řeku do stromů. Naštěstí jsem to ukočíroval, ale bylo to o fous," podotkl závodník Michal Poloha z Ostravy. Jeho slova potvrdila i závodnice Hana Pelčáková: „Podmínky jsou opravdu horší. Nic pro začátečníky. Hlavně na hoře to bylo hodně náročné. Kdo zaváhal, ten měl velké problémy." A měla pravdu. Několik borců skončilo na stromech, jiní doletěli, ale na hřiště se jim přistát nepodařilo. Ti pak s velkým úsilím sbalili padák a rychle běželi na start, aby předali štafetu kolegům. Situaci ještě zkomplikoval vrtulník na Lysé hoře, a to tak, že se na chvíli přestalo skákat. Štafeta na hřišti putovala do rukou bikerů, kteří se opět vraceli na Lysou horu. Náročnou trasu zvládli nahoru a dolů, cíl byl kousek pod přehradou Šance. Studená řeka Ostravice byla díky Povodí Odry divočejší než obvykle. Závodníci museli ledovou vodu přebrodit. Někteří to zvládli po nohou, jiní si pomohli kraulem. Každopádně diváci ledovou sprchu nezáviděli. Na druhém břehu čekali kajakáři. Ti po dřevěném můstku sjeli s lodí do řeky a rychle pádlovali do cíle. Nejlépe dopadl tým s číslem 7 Internet BillBoard, který závod zvládl za tři a půl hodiny. Makali v něm borci Jan Bláha, Juraj Kleja, Jan Kobes a Pavel Zerzan. Tým Space s místním borcem Tomášem Ledníkem doplul do cíle jako pátý. Náročného závodu se účastnilo také sedm ženským týmů. Diváci, kteří se přišli podívat na adrenalinový závod, se měli po celý den na co koukat. Pořadatelé totiž pro ně navíc připravili bohatý doprovodný program. Svůj um předváděli akrobaté na trampolíně pod vedením Lukáše Vokatého. Na U-rampě ukazoval šílené kousky mistr světa na BMX Jan Valenta. Spolu s ním se tam proháněli rideři na MTB, koloběžkách a in-line bruslích. Hrála dívčí kapela Kapriola. Lidé si užívali v Radegast městečku, děti na nafukovacích atrakcích či v mini lanovém centru. Celou akci ukončila adrenalinová After party.

30 fotografií
IMG_1419
IMG_1393
IMG_1493
IMG_1512
IMG_1076
IMG_1278
IMG_1323
IMG_1380
IMG_1081
IMG_1089
IMG_1227
IMG_1331
IMG_1372
IMG_1119
Padáčkáři to měli těžké. Museli se poprat se silným větrem.
IMG_1462
IMG_1484
IMG_1518
IMG_1100
IMG_1105
IMG_1289
IMG_1337
IMG_1351
IMG_1361
IMG_1427
IMG_1443
IMG_1508
IMG_1195
IMG_1219
IMG_1357

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Zdeněk Godla a Tomáš Magnusek si společně zahrají v Bastardech 4.  Foto: Jaroslav Hauer

Franta ze seriálu Most dostal hlavní roli v pokračování Magnuskových Bastardů

Vydáno 20.11.2020

Herec, kterého proslavila nejenom role v dnes již kultovním seriálu Most, několika filmech a seriálu Ordinace v růžové zahradě, dostal další roli. Tentokrát možná životní?! Tento týden podepsal smlouvu na hlavní roli v pokračování filmů Tomáše Magnuska Bastardi.

Vondráčková s Gránským mezi obrněnými auty, zbraněmi a vojáky!

Vondráčková s Gránským mezi obrněnými auty, zbraněmi a vojáky!

Vydáno 18.8.2020

Vojáci, obrněná vozidla, uniformy, zbraně, střílení i zatýkání. Poměrně skličující prostředí. V tom se nějakou dobu pohybovala zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková s kolegou a kamarádem, hercem Davidem Gránským. Nebyli nikde na misi, jen u natáčení netradičního klipu.

Tereza Bebarová si v době korony vymyslela vlastní projekt. Foto: Archiv T.B.

Tereza Bebarová dostala během korony bezva nápad!

Vydáno 17.8.2020

Všichni čekali, co bude, každý se chytal všeho, co by mohl dělat a mnozí tápali. Doba „korona-karantény“ byla velmi složitá. Ale paradoxně díky ní herečka a moderátorka Tereza Bebarová s partnerem Ivanem Kotmelem dostali doslova geniální nápad.

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2011 13:45
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:22.6.2008 23:09
  • Autor:Pavla Fucimanová
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Frýdecko Místecko
Pavla Fucimanová
31GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

Pasivní dům Milana Malého v Ostravě-Plesné

Pasivní dům = levné a zdravé bydlení s vysokým komfortem

Milan Malý bydlí se svou rodinou v Ostravě-Plesné v pasivním domě. Vysvětlil, v čem se liší od běžného rodinného domu.

''Zákonné minimum 35 miliónů za škody na zdraví či případné úmrtí nemusí stačit,“ varuje Václav Runštuk z Koope rativy.

Zvyšte si limity povinného ručení. Ty staré vám už nemusí stačit

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Kandidát na senátora za frýdek-Místek MUDr. Martin Adamec.  Foto: Ivan Korč

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Lídr Našeho Města Marek Šimoňák. Foto: Ivan Korč

Ředitel gymnázia a lídr Našeho Města F-M Marek Šimoňák: Obnovíme důvěru v magistrát

Kandidátku hnutí Naše Město Frýdek-Místek vede do komunálních voleb středoškolský učitel, ředitel gymnázia, historik a cyklista Marek Šimoňák.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Frýdecko Místecko

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
FM 6/2017

Archiv tištěného vydání

  • FM 6/2017
  • FM 1-2/2017
  • FM 12_2015
  • FM 11_2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz