Pokud by dnes zavítali do Frýdku-Místku komisaři z Guinnessova knihy rekordů, možná by si udělali čerstvý zápis. A čeho by se týkal? Rekordně krátkého jednání zastupitelstva. V sedm hodin ráno začalo mimořádné zasedání a asi za sedm minut skončilo. Perličkou je, že v osm hodin začalo řádné zastupitelstvo, které ale také nebylo zcela standardní. Co se tedy vlastně stalo? Opoziční zastupitelé nechali svolat mimořádné zastupitelstvo s jediným bodem. A tím bylo odvolání primátorky Evy Richtrové. Viní ji totiž z toho, že město jako jediné ze statutárních v kraji nezískalo dotace z Evropské unie. O peníze sice pravděpodobně nepřijde, ale mohlo jich být daleko více. Jde o miliony korun. „Domníváme se, že je to natolik závažné pochybení, že by primátorka měla ze svého postu odejít," je přesvědčen jeden z opozičních zastupitelů, Igor Svoják (ODS). Nakonec to ale dopadlo všechno jinak. Hlasováním totiž neprošel samotný program zastupitelstva, pro který zvedla ruku pouze opozice, která má menšinu. „Když není program, není o čem jednat a zastupitelstvo tedy končí," zhodnotila Eva Richtrová. Za zhruba padesát minut na to ale začalo zastupitelstvo řádné. Také v jeho úvodu ze opozice pokusila o svrhnutí první ženy města. Ani napodruhé se ale nepodařilo získat hlasy koaličních zastupitelů. Následovala dvacetiminutová porada předsedů klubů. Skončila ale patem. „Pro nás je tento bod natolik zásadní, že jsme se rozhodli toto jednání opustit," shrnul zastupitel Rafael Kučík (ODS). Přidali se i kolegové lidovci. „Je mi líto, že chcete odejít a že se nechcete účastnit jednání. Zřejmě vám šok z prohraných voleb a výprasku brání přemýšlet nad prací pro město," neodpustil si poznámku radní Petr Rafaj (ČSSD). To ale opozice zcela odmítá. „Dali nám jasně najevo, že se bude jednat jen o tom, o čem chtějí oni. Takhle si spolupráci nepředstavujeme. Je to výsměch demokracii," rozčilovali se. Opozice se ale nevzdává a už podala žádost o další mimořádné zasedání. Mělo by se konat do 21 dnů. Primátorka však opozici jasně dala najevo, že nemůže počítat s jiným výsledkem.
Kdo se dnes ze zastupitelstva raduje, jsou fotbalisté. Zastupitelé, kteří na zasedání zůstali, odhlasovali bezplatný převod stadionu Stovky z majetku firmy Arcelor Mittal na město. Sportoviště tak zůstane zachováno pro zhruba tři sta mladých fotbalistů. „Je mi moc líto, že kolegové prchli, místo aby deklarovali svou podporu fotbalu. Tak o ní můžeme jen spekulovat," poznamenal náměstek primátorky Petr Cvik (ČSSD). Na to ale opozice později zareagovala slovy : „Není to tak jak říká. My fotbal podporujeme, jen jsme z principu nemohli zůstat na jednání. To ale neznamená, že si převod stadionu nepřejeme."
Petr Cvik dále vysvětlil, že město dar přijalo, aby mělo jistotu, že fotbal ve městě zůstane. „Navíc se může posunout dále. Pokud stadion získáme, už nyní máme připraveno 45 milionů na rekonstrukci a dalších dvacet milionů na výstavbu umělého trávníku, který klubu citelně chybí," vysvětlil Cvik. Na jednání byl přítomen i zástupce Arcelor Mittalu, ředitel pro vnější vztahy Jan Rafaj. „Ve smlouvě o bezplatném převodu stadionu jsme uvedli jedinou podmínku. A to, že objekt zůstane zachován pro fotbal. Město je garantem, že tam nevznikne tržiště nebo třeba nevyrostou drahé byty," řekl na jednání zastupitelů. Fotbalisté se tak mohou radovat. Mají reálnou šanci, že stadion dostane tolik očekávanou finanční injekci, po které prahnou již tolik let.