NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 111, Místek
Expandables 3 (USA) 23-24. 8. 20:00
Tři bratři (ČR) 23.-24. 8. 18:00
Let´s Dance: All In (USA) 28.-29. 8. 20:00
Želvy Ninja (USA) 29.-30. 8. 18:00
Sex Tape (USA) 30.-31. 8. 20:00
Ranhojič (Něm.) 3. 9. 19:00
Tři bratři (ČR) 4.-5. 9. 17:00
Láska na kari (USA) 4. 9. 19:00
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (USA) 5. 9. 19:00
Útěk z planety Země (USA, Kan.) 6.-7. 9. 17:00
Století Miroslava Zikmunda (ČR) 6.-7. 9. 19:00
Fakjů pane učiteli (Něm.) 10. 9. 19:00
Lepší teď než nikdy (USA) 14. 9. 19:00
Chraň nás od zlého (USA) 17. 9. 19:00
Punch (Korea) 19. 9. 19:00
Filmový klub
Hvězdy nám nepřály (USA) 25. 8. 20:00
Parádně pokecal (ČR) 1. 9. 19:00
Díra u Hanušovic 2. 9. 19:00
Století Miroslava Zikmunda (ČR) 8. 9. 19:00
Trabantem až na konec světa (ČR) 9. 9. 19:00
Magický hlas rebelky (ČR) 15. 9. 19:00
Chlapectví (USA) 16. 9. 19:00
Pro seniory
Ranhojič (Něm.) 3. 9. 10:00
Kouzlo měsíčního svitu (USA) 17. 9. 10:00
Pro děti
Krtkova pohádková dobrodružství (ČR) 29. 8. 10:00
Letadla 2 (USA) 31. 8. 18:00
Letadla 2 (USA) 14. 9. 17:00
Divadla
NOVÁ SCÉNA VLAST
Hlavní 111, Místek
Komici s.r.o. (Miloš Knor, Josef Polášek, Ruda z Ostravy) 18. 9. 19:00
FRÝDECKÝ ZÁMEK
Zámecké nám. 1264 , Frýdek
Vše o ženách (nádvoří zámku, hrají: J. Krausová, A. Šišková, J. Schneiderová) 21. 8. 20:30
Koncerty
Bratři Ebenové, nádvoří frýdeckého zámku 22. 8. 20:30
Fajny festival (The Rights unplugged, Pokustone, Bandjeez plugged a David Stypka, Líheň, Fecal Matters (Nirvana revival), The Drain, Downbelow), U Arnošta 22.-23. 8.
Český filharmonický sbor Brno (Svatováclavský hud. festival, skladby B. Martinů, L. Janáčka, H. Goreckého a F. Poulence), kostel sv . Jana a Pavla 2. 9. 18:00
Festival Křížová cesta (Mikyho poetický Band + Magoroviny, Kauflant, Bratrova svatba, František „Čuňas“ Stárek, Have the Munches, PbK Blues, Vobruč, Děti kapitána Morgana), statek Panské Nové Dvory 5.-6. 9.
Walasi (gorolská kapela z Polska) + JazzBalk, Stolárna 6. 9. 20:00
Catena musica (duchovní a renesanční písně, spirtuály), Evangelický kostel 14. 9. 14:30
Catena musica, kostel sv. Jana Křtitele 14. 9. 16:00
JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA
28. října 124, Moravská Ostrava
Hudba biografu (mult. aula Gong, dirigent Jan Kučera, průvodce Ondřej Brousek) 11. 9. 19:00
Výstavy
MUZEUM BESKYD
Zámecké nám. 1, Frýdek
Stálé expozice: Beskydy – příroda a lidé, Zámecký okruh, Frýdek a Místek, Frýdek – Mariánské poutní místo, Památník Óndry Lysohorského.
Historické motocykly: člověk a stroj do 24. 8.
Krása pravěké keramiky do 31. 8.
Literární díla mladých spisovatelů 2. 9.-26. 9.
FM Salon 2014 11. 9.-26. 10.
Vzpomínky na 1. světovou válku 18. 9.-6. 12.
GALERIE KAPITOLA
Knihkupectví Kapitola, Hlavní 107, Místek
Arnošt Čapla: 20 let MFF ve Frýdku-Místku (fotografie) do 16. 9.
KAVÁRNA DVOREK
Farní nám. 2184, Místek
Šárka Quisová – obrazy
Petr Ptáček – grafiky s motoristickou tematikou
GALERIE LANGŮV DŮM
Hluboká 66, Frýdek
David Jedlička: Tam a zpátky (obrazy) od 29. 8.
GALERIE POD SOVOU
1. ZŠ, TGM 454, Frýdek
Petr Prudký: Jedinečná krajina Beskyd (fotografie) 2.-29. 9.
HOSPŮDKA U ARNOŠTA
Těšínská ul. (areál Slezanu), Frýdek
Martin Hába: Dobře utajené tóny (obrazy) do 31. 8.
GALERIE V PODLOUBÍ
Knihkupectví Lev Bílek, Tržní 20, Místek
Obrazy regionálních výtvarníků
KNIHÁRIUM
Nám. Svobody 29, Místek
Jana Chroustová – naivní malba
GALERIE U JAKUBA
Farní nám. 50, Místek
obrazy a grafiky českých a zahraničních umělců
KNIHOVNA MÍSTEK
Hlavní 111, Místek
SŠIT Frýdek-Místek – volný grafický list do 4. 9.
GALERIE POD ZÁMKEM
Zámecká 56, Frýdek
obrazy a grafiky českých umělců
GALERIE ANTONÍNA KROČI
Rychaltice 1, Hukvaldy
Obrazy Antonína Kroči, Milady Poliánové, Jany Kročové-Valčíkové,
Heleny Sládkové a plastiky Antonína Kroči mladšího
(SO, NE, svátky 10:00–18:00)