Naše Frýdecko Místecko - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C

přihlášení registrace
Čtvrtek 28. Lednasvátek má Otýlie
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Osud kina Petra Bezruče je zřejmě zpečetěn

Znáte ho všichni. Ve Frýdku-Místku snad není člověk, který by v něm ani jednou nebyl. Řeč je o kinu Petra Bezruče. O kinu, které už filmy promítat nebude. Alespoň to tak nyní vypadá.

Osud kina Petra Bezruče je zřejmě zpečetěn
- foto: Robert Mročka

Kino Petra Bezruče je již nějakou dobu uzavřeno. Pokud chtějí lidé shlédnout nějaký film, míří do mnohem menšího kina Vlast. Větší bratr Bezruč padá pomalu do zapomnění. Proč tomu tak je? Náměstek primátorky Petr Cvik to vysvětluje na stránkách města takto: „Objekt je v nevyhovujícím stavu a náklady na případnou rekonstrukci by se pohybovaly někde okolo padesáti milionů korun. Je přitom skutečností, že lidé se přeorientovali na multikina, návštěvnost klesala a kino v této podobě už nebylo provozuschopné."

Kino Vlast má přitom méně kvalitní zvuk i horší zázemí. Zvuková aparatura se však přesune z Bezruče do Vlasti a zdánlivě tak vypadá, že se vlastně nic neděje. Počítá se přitom s tím, že menší kapacita Nové scény bude u filmových trháků vyvážena častějším opakováním i v rámci jednoho dne, podobně jako u multikin. „Divák tedy získá a tratit nebude ani město, které chce objekt vydražit za nejméně osmnáct milionů korun. Nabídková cena odpovídá znaleckému posudku, ale až v praxi se ukáže, za kolik je reálné kino vydražit. Tímto návrhem se bude zabývat majetková komise, rada města a konečné slovo při schválení prodeje bude mít městské zastupitelstvo," vysvětlil Petr Cvik. Mnoho lidí to ale vidí trochu jinak. „Kino Petra Bezruče je součástí města. Je to místo, ke kterému má spoustu lidí vztah. Je škoda, že se ho město dobrovolně zbavuje. Určitě by se to dalo vyřešit jinak," podivovala se obyvatelka města Jana Poutníčková. Bydlí naproti kina a nyní se jen děsí, co v něm v budoucnu vznikne. Na to ale město chce dohlédnout. Tím, že prodává Bezruč, se zbavuje i svých největších prostor pro pořádání různých kulturních akcí, jako jsou například vystoupení v rámci mezinárodního folklorního festivalu, školní akademie, pěvecké soutěže a podobně. „Proto případný prodej podmiňujeme tím, že nový majitel se zaváže po dobu tří let sál nadále provozovat a dávat ho městu v  potřeby k dispozici. Do té doby určitě najdeme alternativu, kam akce s velkým počtem diváků přesuneme. Buď se vše vyřeší v rámci rekonstrukce Víceúčelové sportovní haly, nebo dojde k vybudování jiného objektu," nastínil alternativy Petr Cvik.

 

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Zaparkování může řidiče přijít pěkně draho. Ilustrační foto: Naše F-M

Město šikanuje občany za špatné parkování

Vydáno 23.7.2020

Ve Frýdku-Místku chybí minimálně 3000 parkovacích míst. Bez ohledu na tento fakt, městská policie přitvrdila. Údajně na příkaz politiků, kteří jsou ale paradoxně odpovědni za nedostatek parkovacích míst.

Malíř Josef Lang na snímku z Langova domu z roku 2012.  Foto: archiv

Pocta Josefu Langovi, Marii Knödlové a Jaroslavu Konečnému

Vydáno 5.6.2020

Zastupitelé rozhodli o udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku třem osobnostem.

Hasičská zbrojnice v Lískovci. Foto: MM F-M

Zbrojnice v Lískovci je jako nová

Vydáno 22.5.2020

Dobrovolní hasiči z Lískovce užívají zmodernizovanou zbrojnici.

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2009 13:06
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:21.1.2009 13:00
  • Autor:Pavla Fucimanová
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Frýdecko Místecko
Pavla Fucimanová
1GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

Pasivní dům Milana Malého v Ostravě-Plesné

Pasivní dům = levné a zdravé bydlení s vysokým komfortem

Milan Malý bydlí se svou rodinou v Ostravě-Plesné v pasivním domě. Vysvětlil, v čem se liší od běžného rodinného domu.

''Zákonné minimum 35 miliónů za škody na zdraví či případné úmrtí nemusí stačit,“ varuje Václav Runštuk z Koope rativy.

Zvyšte si limity povinného ručení. Ty staré vám už nemusí stačit

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Kandidát na senátora za frýdek-Místek MUDr. Martin Adamec.  Foto: Ivan Korč

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Lídr Našeho Města Marek Šimoňák. Foto: Ivan Korč

Ředitel gymnázia a lídr Našeho Města F-M Marek Šimoňák: Obnovíme důvěru v magistrát

Kandidátku hnutí Naše Město Frýdek-Místek vede do komunálních voleb středoškolský učitel, ředitel gymnázia, historik a cyklista Marek Šimoňák.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Frýdecko Místecko

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
FM 6/2017

Archiv tištěného vydání

  • FM 6/2017
  • FM 1-2/2017
  • FM 12_2015
  • FM 11_2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz