Naše Frýdecko Místecko - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C

přihlášení registrace
Sobota 23. Lednasvátek má Zdeněk
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Magistrát zažil první elektronickou aukci

Ve velké zasedací síni magistrátu ve Frýdku-Místku se včera konala první elektronická aukce v rámci města. Vypsána byla na dodavatele elektřiny pro příspěvkové organizace města, obchodní společnosti města, ale také pro budovy ve vlastnictví města, včetně obytných domů.

Profesionální management výběrového řízení na dodavatele zajistila společnost eCentre, a.s., ve spolupráci s odborem správy obecního majetku MMFM, která vypracovala audit současného stavu odběru elektrické energie pro 34 subjektů města, zpracovala zadávací dokumentace pro výběrové řízení formou elektronické aukce, vytvořila e-aukční síň a oslovila licencované obchodníky s elektrickou energií. Do elektronické aukce se zapojilo pět licencovaných obchodníků, kteří do e-aukční síně zadali své nabídkové ceny. Ty byly porovnávány v základním 30minutovém soutěžním kole, v němž mohli obchodníci své nabídky měnit. Aukce byla zahájena v 10 hodin. V posledních dvou minutách základního kola se ale nabídky měnily, a proto musela být, podle pravidel, aukce prodloužena o dalších 5 minut, a jelikož se ceny měnily i poté, prodlužovalo se vícekrát.  Aukce skončila v 11:25 hodin.  Aukce byla rozdělena na dodavatele elektrické energie v hladině vysokého napětí a v hladině nízkého napětí. Vítězem se tedy mohli stát dva různí dodavatelé, což se také nakonec stalo. Názvy společností budou zveřejněny až poté, co hodnotící komise vypracuje zprávu o průběhu aukce a zadavatel (město) ji schválí. Průběh celé aukce je zaznamenán do tzv. černé skříňky, kde je vteřinu po vteřině evidována jakákoli změna a „klik" myší.  Již nyní je jasné, že v elektronické aukci na dodávku silové elektrické energie jsou dva dodavatelé. Jeden bude dodávat energii v hladině vysokého napětí, za kterou město včetně příspěvkových organizací a obchodních společností zaplatí 3,14 milionů korun, což je o 34,13 % méně než dosud, vyčísleno v korunách bude úspora přes 1,63 milionu korun. Za dodávku elektrické energie v hladině nízkého napětí zaplatí město, příspěvkové organizace a obchodní společnosti města 19,05 milionů korun. Úspora je v tomto případě 9,15 %, přepočteno na koruny zhruba 2 miliony. Celkem tedy město ušetří přes 3,5 milionů korun. Vítězní dodavatelé budou městu dodávat energii od letošního1.srpna do 31. prosince 2011.

„Elektronické aukce jsou dnes jedním ze způsobů, jak dosáhnout úspor. My jsme nyní ušetřili přes tři a půl milionu korun, Jsem přesvědčena o tom, že naše rozhodnutí jít touto cestou pro snižování výdajů města, jeho příspěvkových organizací i obchodních společností bylo správné. V tomto roce se město ještě zapojí do elektronické aukce na dodavatele zemního plynu. V budoucnu bychom mohli využít také elektronické aukce sdružených nákupů, což zahrnuje například zajištění nejvýhodnějšího mobilního operátora, pojištění, ale také například nákupů kancelářských potřeb a podobně," zhodnotila přínos elektronických aukcí primátorka Eva Richtrová.

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Zaparkování může řidiče přijít pěkně draho. Ilustrační foto: Naše F-M

Město šikanuje občany za špatné parkování

Vydáno 23.7.2020

Ve Frýdku-Místku chybí minimálně 3000 parkovacích míst. Bez ohledu na tento fakt, městská policie přitvrdila. Údajně na příkaz politiků, kteří jsou ale paradoxně odpovědni za nedostatek parkovacích míst.

Malíř Josef Lang na snímku z Langova domu z roku 2012.  Foto: archiv

Pocta Josefu Langovi, Marii Knödlové a Jaroslavu Konečnému

Vydáno 5.6.2020

Zastupitelé rozhodli o udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku třem osobnostem.

Hasičská zbrojnice v Lískovci. Foto: MM F-M

Zbrojnice v Lískovci je jako nová

Vydáno 22.5.2020

Dobrovolní hasiči z Lískovce užívají zmodernizovanou zbrojnici.

AKTUALIZOVÁNO
10.6.2010 9:31
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:10.6.2010 9:30
  • Autor:Pavla Fucimanová
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Frýdecko Místecko
Pavla Fucimanová
0GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

Pasivní dům Milana Malého v Ostravě-Plesné

Pasivní dům = levné a zdravé bydlení s vysokým komfortem

Milan Malý bydlí se svou rodinou v Ostravě-Plesné v pasivním domě. Vysvětlil, v čem se liší od běžného rodinného domu.

''Zákonné minimum 35 miliónů za škody na zdraví či případné úmrtí nemusí stačit,“ varuje Václav Runštuk z Koope rativy.

Zvyšte si limity povinného ručení. Ty staré vám už nemusí stačit

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Kandidát na senátora za frýdek-Místek MUDr. Martin Adamec.  Foto: Ivan Korč

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Lídr Našeho Města Marek Šimoňák. Foto: Ivan Korč

Ředitel gymnázia a lídr Našeho Města F-M Marek Šimoňák: Obnovíme důvěru v magistrát

Kandidátku hnutí Naše Město Frýdek-Místek vede do komunálních voleb středoškolský učitel, ředitel gymnázia, historik a cyklista Marek Šimoňák.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Frýdecko Místecko

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
FM 6/2017

Archiv tištěného vydání

  • FM 6/2017
  • FM 1-2/2017
  • FM 12_2015
  • FM 11_2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz