Naše Frýdecko Místecko - Český domov
  • Zprávy
    • Zprávy
    • Sport
    • Servis
    • Kultura / Volný čas
    • Příspěvky čtenářů
    • PR články
    • Rozhovory
  • Kalendář akcí
  • Mapa
  • Infoservis
  • Řádková inzerce
  • Zprávy
  • Kalendář akcí
temp° 11°C

přihlášení registrace
Čtvrtek 28. Lednasvátek má Otýlie
Rubriky
  • Zprávy
  • Sport
  • Servis
  • Rozhovory
  • Kultura / Volný čas
  • Příspěvky čtenářů
  • PR články

Andrew Urbiš: Ve tmě jsem omládl o deset let. Lépe vidím i slyším

Do Beskydského rehabilitačního centra za ním jezdí lidé z celé republiky. Bývají přepracovaní, unavení či s různými problémy. Alois Andrew Urbiš jim nabízí unikátní terapii tmou. Výsledky, které přináší, jsou překvapivé.

Andrew Urbiš
Andrew Urbiš - foto: Robert Mročka

 

Než jste začal s tmou, nabízel jste lidem uzamčení problémů.... .

Ano, to je pravda. Tuto metodu jsem se naučil při svém studijním pobytu v Číně a realizuji ji dodnes. Celá řada významných osobností zde má svůj zámek. Mám od nich mnoho referencí, že jim to pomohlo.

 

Jak to funguje v praxi?

Člověk, který chce vyřešit nějaký svůj problém, za mnou přijde, vyplní formulář, kde napíše, co chce vyřešit a také, kolik kroků tomu chce věnovat. Protože on si to musí odpracovat. Ty kroky si odchodí, já mu vyryji zámeček, on si je tam zamkne a obvykle je tím ten problém vyřešen.

 
Ty problémy tam tedy zůstávají navždy?

Ano. Já je vždy při úplňku posbírám a pálím je.
 

Jaké potíže tímto způsobem lidé řešívají?

Jsou to problémy psychické povahy. Nebo si třeba někdo přeje správně odmaturovat či složit zkoušky. Hodně zámečků patří významným celebritám z Prahy, které měly problémy s otěhotněním. Musím říct, že díky terapii, kterou tady podstoupily, dámy skutečně přišly do jiného stavu.

 
Dalším vašim krokem byl rozjezd polária.... .

Pan ředitel postavil polárium jako první v republice. Využil jsem toho a nastudoval v Číně spoustu zajímavých metod, jak zvyšovat odolnost organismu soustředěním energie proti zátěžovým situacím. Polárium se mi jevilo jako nejvhodnější.

 
Jak dlouho jste tam sám vydržel?

Osm minut a deset vteřin. Mohl jsem tam být i déle, ale už to ztrácelo smysl. Když jsem se dostal ven, bylo to naprosto úžasné. Zajímavé třeba bylo to, že cvičením i mrazem mi skoro přestal fungovat krevní oběh. Když mi po pokusu chtěli odebrat krev, tak nemohli, protože mi žádná netekla.

 
V současné době jste známý tím, že nabízíte pobyt ve tmě. Jak jste se dostal k této metodě?

Já jsem tuto problematiku studoval léta, už od dob studia na vysoké škole. Zjišťoval jsem si dlouhodobě informace vědců, že ve tmě skutečně regeneruje organismus. Ostatně je to stará osvědčená technika tibetských mnichů stará tisíce let. Hledal jsem systémy, co mohu udělat pro lidi, kteří jsou vyčerpaní prací. Začal jsem tedy dělat pokusy s tmou a když jsem viděl, že to funguje, pan ředitel postavil toto jediné profesionální pracoviště v celé republice. Ostatně letos na jaře jsem ve vile Mátma strávil padesát dnů a ověřil jsem si, že to má úžasné účinky na organismus.
 

Jaké konkrétně?

Snižuje to tlak i váhu. Snižuje to výskyt tukových částice v krvi a tím pobyt ve tmě mírní možnost výskytu infarktu či mozkových příhod. Vzhledem k tomu, že pouze ve tmě se vylučuje hormon mládí, celkově pobyt pomáhá organismu mládnout. Mi se třeba zlepšil zrak i sluch, zejména v oblasti vysokých tónů. Výrazně se mi zlepšila paměť. Byl jsme nabitý energií. A omládl tak o deset let.

 
Skutečně se tam hubne?

Ano, prokazatelně naši klienti během sedmidenního pobytu ve tmě zhubnou bez jakýchkoliv preparátů či omezování dva až sedm kilo.

 
A nenásleduje pak všem známý jo-jo efekt při návratu do běžného života?

Ne. Pobyt ve tmě má totiž významné dopady na psychiku. Klienti si tam vlastně řeší své životní problémy. Přejídání a obezita je právě znakem toho, že člověk má spoustu problémů. Když si je vyřeší ve tmě, obvykle pak už nemá potřebu dál řešit krizové situace jídlem. Samozřejmě pokud si pak na sebe navalí další problémy, přejídání se může vrátit.

 

Co vlastně lidé ve tmě dělají? Najdou se i nějaké kuriozity?

Děje se tam spousta zajímavých věcí. Třeba jeden akademický malíř namaloval za týden sto úžasných obrazů.

 
Jakou technikou?

Ovládá speciální techniku pro nevidomé, kterou sám vyvinul. Maluje se uhlem. Ve vile byl spisovatel, který během týdenního pobytu napsal skoro celou knihu pro děti. Přišel a řekl, že je v tvůrčí krizi a nedaří se mu. Ve tmě se ale nastartoval a psal. Měl jsem tady třeba i jednoho významného fotografa, který si přinesl tibetské mísy a hrál a pískal si. Lidé tam prostě dělají různé věci.

 

Stalo už se někdy, že klient pobyt nezvládnul a předčasně jej ukončil?

Jednou zde byl polský podnikatel. Při vstupním pohovoru a vyšetření tvrdil, že má bezchybné manželství, podnikání mu funguje, prostě život perfektní. A to bylo podezřelé. První den to bylo vše dobré. Na druhý den už ale měl odemknuto a chtěl jít okamžitě pryč. Říkal, že má milenku a že musí okamžitě domů vše vyřešit. Vysvětlil jsme mu, že teď má právě tu největší možnost to vyřešit sám bez vnějších vlivů. Takže nakonec zůstal.

 
Je něco, co jste si zásadního uvědomil vy ve tmě?

Padesát dnů bylo poměrně náročných. Řešil jsem si například své osobní dluhy. Ve tmě se totiž vybaví věci z dávné minulosti. Například já kdysi pokrýval kamarádovi střechu. Onemocněl jsem a nějaké drobnosti nedodělal. Bylo to před čtyřiceti lety, a mi se to tam vybavilo. Když jsem vylezl ven, koupil kvalitní flašku a donesl mu ji s tím, že to má za ten nedodělek.

 
Co na to říkal?

No divil se, pochopitelně.

 
Měl jste za těch padesát dnů krizi, kdy jste si myslel, že už to nezvládnete?

To myslím ne, protože jsem už zvyklý. Byl to můj čtvrtý pobyt. Na začátku to bylo složitější si zvyknout na vědomí, že tam budu tak dlouho, ale pak už to šlo.

 
Co vlastně lidé dělají v životě špatně, že potřebují takovou relaxaci?

Spěchají. Faktorů je spousta, ale obecně nedodržujeme biorytmy.  Já nejsem věřící, ale určitě se vyplatí dodržovat sedmý den jako odpočinkový. Nekoukat na televizi, neposlouchat rozhlas, nečíst. Já třeba i vypínám telefon. Nervová soustava pracuje v sedmidenním rytmu a jeden v týdnu tedy potřebuje regenerovat. Nesmí být zatěžována žádnými signály zvěnčí, a v tom je ten smysl pravidla přikázání z bible.
 

A co se týče stravování?

Tam je to složitější. O každého člověka je třeba, aby se stanovil jeho typ. Každý z nás je totiž jiný. Každému jinak funguje metabolismus. Každý z nás potřebuje jiný tip potravy. Z tohoto hlediska všeobecná doporučení typu jezte to a to je nesmyslné. Žil jsem půl roku na Novém Zélandu, kde jsem navštívil lékaře zabývající se tradiční čínskou medicínou. A ten mi po vyšetření doporučil nejíst kuřata. Nejím je již dvanáct let a můžou mi všichni stokrát říkat, že je toto maso zdravé, ale pro mne prostě není. Mimochodem, kuřecí maso z rychlochovů a velkochovů není zdravé maso. Když si ho vychováte doma nebo koupíte na farmě, kde ho chovají tradičním způsobem, tak ano. Ale jinak je to naprosto děsný šmejd.

 
Co tedy jíst?

Je strašně důležité, abychom požívali potraviny, které samy o sobě obsahují dostatek energie. Protože pak se člověk může velice snadno dostat do energetického deficitu.

 
Jak je poznám?

Je to ve velké míře dáno počtem stupňů zpracování potraviny. Čím více jich je, tím méně energie potravina má. Například dnes budu obědvat pohankovou kaši, a to jsou dva stupně zpracování - pohanka se oloupe ve mlýně a druhý stupeň  je ten, že si kaši uvařím. Jestliže si ale dáte kuře zapečené se sýrem, broskví a hranolky, tak to mi vstávají hrůzou vlasy na hlav. Na každý ten typ potraviny potřebuje organismus jiné enzymy na jejich zpracování. Jiné enzymy potřebujeme na maso, jiné na sýr, jiné na broskev a jiné na hranolky. Je tedy třeba jíst jednodruhová jídla. To neznamená, že nemám mít pestrou stravu. To rozhodně ne. Ale je lepší nedávat si to na talíř najednou.

 
Takže je dobré vynechávat přílohy?

Nikdy není dobré dávat dohromady mléčné výrobky s masem. To má výborně ošetřené židovská kuchyně. Z tohoto hlediska je naše svíčková nesmysl a hrůza pro organismus. Není dobré maso míchat se škroby. Buď jím maso a zeleninu nebo zeleninu s brambory či rýži.

 
Plánujete pro klienty lázní zase nějakou novinku?

Ne, já nic neplánuji. Vycházím z Taoismu. Číňané říkají, že kdo neočekává, není zklamán. Další jejich pořekadlo zní, že když člověk plánuje, bohové se smějí. Tím se řídím. Je totiž důležité přijímat život, jaký je a zpracovávat to, co přináší. Nyní mě čeká cesta do Tibetu a až se vrátím zpátky, uvidíme, co bude. (Pavla Fucimanová)

  

Životopis:

Do rastru: Alois Andrew Urbiš se narodil 28. srpna roku 1948 na Ostravici v rodině klempíře. Sám tuto profesi vykonával zhruba do svých 25 let. Poté vystudoval vysokou školu psychologie, řadu let pracoval ve vrcholových řídících funkcí. V určitém momentu jej ale tato práce přestala bavit. Pochopil, že jeho smysl života je někde jinde. Začal se věnovat studiu čínské medicícny. Studoval na Novém Zélandu a v Číně. Zařídil si soukromou praxi celostní medicíny v Beskydském rehabilitačním centru na Čeladné, kde působí dodnes. Je ženatý, má dva dospělé syny a pět vnoučat.

Poslat článek emailem

Váš email:

Email příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Opište kód z obrázku: kodzobrazku

Tweet
  • Galerie
  • Video
  • Komentáře
  • Mapa
  • Poslat emailem
  • Vytisknout
  • Sdílet článek

Podobné články

Ostravský doubledecker Scania. Foto: DPO

Doubledeckery pojedou i na běžné lince

Vydáno 12.10.2020

Novou ostravskou atrakcí budou patrové autobusy Scania. Zatím pojedou na normální lince, od příštího roku budou vozit cestující do zoologické zahrady.

Městská jatka se mění v galerii. Foto Jiří Novák

Přestavbu městských jatek prodraží kontaminovaná půda

Vydáno 12.10.2020

Přestože vedení Ostravy tvrdí, že přestavba jatek postupuje podle harmonogramu, připustilo, že se prodraží. Stavebníci totiž narazili na kontaminovanou půdu.

Přestavba smyčky a výstavba nového parkoviště - v pravé části snímku. Foto: J. Novák

Nové parkoviště v Přívoze lidé kritizují

Vydáno 27.9.2020

Záchytné parkoviště v Přívoze má snížit počty aut, kterými řidiči jedou do samotného centra Ostravy. Má však dvě nevýhody – nedá se k němu odbočit a je v nevhodném místě.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2011 15:56
POČET SDÍLENÍ
krát
  • Vydáno:6.9.2011 12:25
  • Autor:René Stejskal
  • Rubrika:Zprávy
  • Lokalita:Naše Frýdecko Místecko
René Stejskal
1GALERIE
 VIDEO
0KOMENTÁŘE
 MAPA
Autolaros Speed v Ostravě-Hrabové

Autolaros Speed: Jsme tady pro vás již 22 let

Společnost Autolaros Speed se zabývá prodejem a servisem vozů Hyundai a Mazda již 22 let. Za tuto dobu jsme se dostali do pozice největšího prodejce vozů Hyundai a Mazda na Moravě.

Pasivní dům Milana Malého v Ostravě-Plesné

Pasivní dům = levné a zdravé bydlení s vysokým komfortem

Milan Malý bydlí se svou rodinou v Ostravě-Plesné v pasivním domě. Vysvětlil, v čem se liší od běžného rodinného domu.

''Zákonné minimum 35 miliónů za škody na zdraví či případné úmrtí nemusí stačit,“ varuje Václav Runštuk z Koope rativy.

Zvyšte si limity povinného ručení. Ty staré vám už nemusí stačit

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Kandidát na senátora za frýdek-Místek MUDr. Martin Adamec.  Foto: Ivan Korč

Primář Martin Adamec: Zlepšeme vzduch a prodlužme si život

Plicní lékař MUDr. Martin Adamec působil čtyři roky v zastupitelstvu Frýdku-Místku. Nyní kandiduje za hnutí Naše Město FM do Senátu a také znovu do městského zastupitelstva.

Lídr Našeho Města Marek Šimoňák. Foto: Ivan Korč

Ředitel gymnázia a lídr Našeho Města F-M Marek Šimoňák: Obnovíme důvěru v magistrát

Kandidátku hnutí Naše Město Frýdek-Místek vede do komunálních voleb středoškolský učitel, ředitel gymnázia, historik a cyklista Marek Šimoňák.

  • Pošli námět na článek
  • Pošli video
  • Pošli fotogalerii
  • Vložit akci

Naše Frýdecko Místecko

  • Kalendář akcí
  • Infoservis
FM 6/2017

Archiv tištěného vydání

  • FM 6/2017
  • FM 1-2/2017
  • FM 12_2015
  • FM 11_2015
  • archiv       

Regionální redakce

  • Praha - centrum
  • Praha 3
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 6
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Praha 9
  • Praha 10
  • O nás
  • Kontakty
  • Zprávy
Český domov.cz
  GoPay.cz